Share This:
Share This:

Saç Gürleştirme

Saç dökülmesi sorunu, sadece erkeklerin değil bayanların da bazı dönemlerde yoğun yaşadığı problemlerin başında gelir. İnsanlar farklı nedenlere bağlı olarak, saç dökülmesi problemi yaşamakta ve özellikle erkekler, belirli yaşlarda saçlarının bir kısmını kaybedebilmektedir.

Saçlarında dökülme olan kişilerin, belirli yöntemler kullanarak kellik sorununu ortadan kaldırması mümkündür. Özellikle gelişen teknoloji ve saç gürleştirmek için kullanılan yeni yöntemler, saç dökülme sorunu yaşayan kişilerin, bu sorundan kurtulmasına yardımcı olur.

Saç Gürleştirmede En Çok Kullanılan Yöntem

Saç gürleştirme adına günümüzde en çok kullanılan yöntemlerin başında, saç ekimi gelmektedir. Saç ekimi, saçlarının belirli bölgesini kaybetmiş insanlara uygulandığı gibi saçlarını seyrelmiş kişilere de rahatlıkla uygulanmaktadır. Saç gürleştirmek için kullanılan bu yöntem, saçların eskisi gibi doğal, gür ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.

Mevcut saçları gürleştirmek için kullanılan yöntemlerin başında, FUE yöntemi gelmektedir. FUE yöntemi ile kişiler seyrek olan saçlarını istedikleri sıklıkta gürleştirme olanağına sahip olmaktadır.

FUE Yönteminin Özellikleri

Saç gürleştirmek için kullanılan FUE yönteminin, en önemli özelliği ise ağrısız ve acısız şekilde saç ekimi imkânı yaratmasıdır. FUE yöntemi kullanılarak yapılan saç ekiminde, kişi kısa sürede istediği sıklıkta saçlara ciddi anlamda zahmet çekmeden kavuşabilmektedir. Saç ekimi için seçilen saç köklerinin sağlıklı olması çok önemlidir. Günümüzde yapılan saç ekimi operasyonlarında ise genellikle ense bölgesinde yer alan sağlıklı saç kökleri saç ekimi için tercih edilir.

FUE Yöntemi İle Saç Ekimi Süreçleri

FUE yöntemi kullanılarak yapılan saç ekiminde, saçlar tek tek saç ekilecek bölgeye nakledilir. Saç kökleri alınmadan önce, saçların kısaltılması ile başlanan süreç, saç köklerinin alınacağı bölgenin uyuşturulması ile devam eder. Genellikle ense bölgesinden özel teknolojik cihazlar aracılığı ile alınan saç kökleri, belirli bir süre özel solüsyonlarda bekletilmektedir. En son aşamada ise özel teknolojik araçlar kullanılarak alınan saç kökleri saç dökülmesinin ya da seyrelmesinin olduğu bölgeye, yine özel teknolojik araçlar ile yerleştirilmektedir.

FUE tekniğinin en önemli avantajı saç ekim işleminde istenilen sonuca ulaşma oranının yüksek olmasıdır. Saç ekim işleminde, dikiş kullanılmaması, yöntemin dikkat çeken diğer önemli avantajlarından biridir.