Share This:
Share This:

Saç Gürleştirmenin Doğal Yolları

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin, saçlarında var olan seyrelme ve dökülmeyi önleyici birçok yöntem bulunmaktadır. Saç gürleştirmenin doğal yolları da saç gürleştirme adına insanların kullandıkları yöntemlerden biridir.

Saç Gürleştirmede Kullanılan Doğal Yöntemler

Saçları gürleştirmek için ilk yöntem, belirli bitkilerin saçın sorunlu olan bölgesine sürülmesidir. Doğal saç gürleştirme adına uygulanan en bilindik yöntem, ısırgan otu ile saç gürleştirme işlemidir. Isırgan otu kürünün hazırlanması ise çok basittir. Fakat saç gürleştirmede etkisi tartışılır.

Doğal saç gürleştirme yöntemi olarak kullanılan diğer bitki türü ise karanfildir. Karanfil bitkisi, saçların gürleşmesinde yardımcı olabilmektedir. Kaynatılan kuru karanfil, saçların gürleşmesi istenilen bölgesine uygulanmakta ve uygulanan bölge bir süre sonrasında suyla temizlenmektedir.

Saç Gürleştirmede Kullanılan Doğal Yollar Kesin Çözüm Müdür?

Saçları gürleştirme adına kullanılan doğal yöntemler, ısırgan otu ve karanfil ile sınırlı değildir. Saç gürleştirdiğine inanılan birçok farklı bitki türü olmasına rağmen, kullanılan bu yöntemlerin saçları kesin olarak gürleştirdiği bulgusuna kesin olarak ulaşılamamıştır. Uygulanan doğal saç gürleştirme yöntemlerinin, kişide saç kalitesinin artmasını sağladığı bilinse de saç gürleştirmek için kesin çözüm arayan kişiler, saç ekim yöntemini tercih etmektedir.

Saç Gürleştirmede Saç Ekim Yöntemlerinin Avantajları

Saç ekim operasyonları, saç gürleştirme noktasında kesin sonucun alındığı tek yöntemdir. Özellikle kısa sürede saçlarını gürleştirmek isteyen kişiler, saç ekim operasyonları aracılığı ile bu hedeflerine kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Özellikle gelişen teknoloji ve bu teknolojinin, saç ekiminde etkin ve verimli kullanılması kişinin saç ekimi ile kısa sürede daha gür saçlara sahip olabilmesini mümkün kılmaktadır. Ağrısız ve acısız gerçekleştirilen saç ekimi ile kişiler kısa sürede normal yaşamlarına dönebilmekte ve daha gür saçlara kavuşabilmektedir.

Günümüzde saç ekimi ile saç gürleştirmek için daha çok tercih edilen yöntem ise FUE yöntemidir. FUE yöntemi ile kişiler kısa sürede istedikleri gür saçlara sahip olabilmektedir. Cerrahi müdahalenin olmadığı bu ekim yönteminde, tek seansta çok sayıda saç kökünün ekimi gerçekleşebilir. FUE saç ekim yönteminde, saç ekimi için kullanılacak köklerin alındığı bölge dâhil, belirgin bir izin kalması söz konusu değildir.