Share This:
Share This:

Saç Köklerinin Alınmasının Ardından Ekim Süresi

Saç dökülmesi, erken yaşlarda başladığında çeşitli psikolojik sorunlar yaşanması kaçınılmazdır. Saç kaybı yaşayan kişi, zamanla içe kapanır. Sosyal hayatın aksaması, iş hayatının olumsuz etkilenmesi mümkündür. Saç ekimi operasyonlarına ilgi, her geçen gün artış göstermektedir. Kişinin kendi saç kökleri kullanıldığı için, operasyon sonunda yapay bir görüntü oluşmaz. Fakat saç ekimi için deneyimli bir ekip ile çalışmak gerekir. Çünkü saç ekiminin, önceden çok iyi planlanması, operasyonun hızlı şekilde tamamlanması gerekir. Özellikle geniş alanlara saç ekiminde, deri dışına çıkartılan saç köklerinin, kısa süre içinde yeni yerine nakledilmesi gerekir. Zira dış ortamda saç köklerinin uzun süre canlı kalması mümkün değildir.

Geniş Alanlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk olarak saç derisi orantılı şekilde, lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından donör bölgeden 1000’erli greftler çıkartılır. Çıkartılan greftler, en fazla iki saat içinde kelleşen alanlara nakledilir. Tekrar 1000 greft çıkartılır ve ekilir. Operasyonun birkaç seans halinde uygulanmasının amacı, saç köklerinin dışarıda fazla bekletilmemesidir. Ayrıca kökler hassas olduğu için çıkartma aşamasında, köklerin hırpalanmaması gerekir. Bu şekilde FUE tekniği ile 7000-7500 greft nakletmek mümkündür. Operasyon 6-8 saat içinde tamamlanır. Oldukça fazla saç kökü nakletme olanağı yarattığı için Mega seans saç ekimi olarak adlandırılır.

Mega Seans Saç Ekiminin Avantajı Nedir?

Geniş alanlara, tek seferde saç ekimi oldukça zordur. Saç köklerinin tek seferde çıkartılıp nakledilmesi, dışarıda bekleme süresine bağlı olarak, saç kökü kayıplarını artırır. Mega seans saç ekiminde ise operasyon çok iyi planlanır. Saç kökleri fazla bekletilmeden, deri içine nakledilir. Birkaç seans halinde uygulandığı için daha fazla saç kökü nakletme olanağı yaratmaktadır.

Mega seans saç ekimi ile sık saçlar; normal saç ekiminden çok daha fazla saç kökü nakledilir. Daha sık aralıklar ile ekilen saçlar daha gür ve dolgun görünür.

Mega seans saç ekimi ile doğal görünümlü saçlar; kişinin mevcut saçları sıksa, mega seans saç ekimi daha doğal bir görüntü yaratır. Özellikle saçının büyük çoğunluğu dökülen kişiler için tavsiye edilen bir işlemdir.