Share This:
Share This:

Saç Renginin Saç Ekiminde Etkisi

Saç ekiminde son yıllarda ortaya çıkan yeni teknolojiler, saç ekim işleminin daha zahmetsiz gerçekleşmesini sağlamaktadır. Günümüzde saç dökülme problemi yaşayan kişiler, kullanılan saç ekim yöntemleri ile kısa sürede kalıcı saçlara sahip olabilmektedir.

FUE ve FUT saç ekim yöntemleri, saç ekim yöntemleri adına ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan saç ekim yöntemleridir. Kullanılan bu saç ekim yöntemlerinin, kendilerine göre bazı özellikleri bulunmaktadır. Ancak farklı metodalar uygulanmasına rağmen, kullanılan bu saç ekim yöntemleri ile kişiler dökülmeyen kalıcı saçlara kavuşabilmektedir.

Saç Ekiminde İstenilen Sonucun Elde Edilmesinde Etken Olan Faktörler

Saç ekim yöntemlerinden hangisi tercih edilirse edilsin, kullanılan saç ekim yöntemlerinden istenilen ve beklenilen verimin alınması için birçok etken rol oynamaktadır. Saç ekiminde istenilen sonucun alınmasında etken olan faktörlerden biri de kişinin sahip olduğu saç rengidir. Örneğin, kalın telli, açık renkli veya gri saç rengine sahip olan kişilerde saç ekim işlemlerinde başarı oranı daha yüksek olmaktadır.

Saç Ekiminde Saç Renginin Rolü

İnce telli, koyu renk saçlara sahip olan kişilerde ise saç ekim işlemlerinde ise istenilen sonuçlar açık renkli saç tipine sahip olan bireylerdeki gibi olmayabilir. Ancak günümüzde kullanılan son teknolojik saç ekim yöntemleri ile koyu renk saç tipine sahip olan bireylerde de saç ekiminden istenilen sonuçların alınması muhtemeldir.

Saç ekimi öncesinde, saç ekim merkezleri tarafından yapılan saç analizlerinde kişinin saçında var olan problemlerin belirlenmesinin yanında kapsamlı saç analizi yapıldığı için saç rengi ve benzeri özelliklerde detaylı bir şekilde belirlenmektedir. Kişinin belirlenen saç rengi gibi özelliklere uygun saç ekim yöntemi, uzman tarafından tespit edilmekte ve kişiye uygulanmaktadır.

Saç ekimi yaptıracak açık renkli ve kalın telli saçlara sahip olan kişilerin, en önemli avantajlarından biri de saç ekim işleminde kullanılacak olan saç kökleri bakımından sıkıntısız olmasıdır. Özellikle FUE yöntemi ile saç ekim işleminde, kişinin saç ekiminde kullanılacak saç kökleri bakımından yeterli ve sağlıklı saçlara sahip olması, saç ekiminde istenilen sıklıkta saç ekim işleminin gerçekleşmesinde, en önemli faktörlerden biridir.