Share This:
Share This:

Saç Uzatmak İçin Doğal Maske Tarifleri

Saçlarınızı daha hızlı uzamasını isteyenler için 2 adet doğal maske tarifi ve birkaç ipucu paylaşacağınız.

Öncelikle saçlarınızı mümkünse her gün yıkamamalı, yıkadığınızda mümkün olduğunca soğuk su tercih etmelisiniz. Soğuk su saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak saç köklerini güçlendirir, saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Son olarak saçlarınızı sık sık taramak ve saçlarınız açık uyumak da saçlarınızın nefes almasını sağladığı ve kan dolaşımını hızlandırdığı için saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. Gelelim evde hazırlayabileceğiniz maskelere.

Sinameki Kürü

Sinameki kürü son zamanlarda giderek daha fazla tercih edilen özellikle saçların hızlı uzamasını sağlamasıyla bilinen bir maskedir. Bunun yanında saç bakımı için de kullanımı idealdir, saçlara nem ve parlaklık kazandırırken saç köklerini güçlendirir. Sinameki kürünü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler aktarlardan temiz edebileceğiniz 1 tutam sinameki otu, yarım su bardağı su,yine aktardan temiz edebileceğiniz 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı ve eczaneden temin edebileceğiniz bir adet bemiks ampüldür. Kürü hazırlamak için bir tutam sinameki otunu yarım su bardağı kaynar suda iki taşım kaynatın. Ilıyıncaya kadar bekledikten sonra süzerek yapraklarını ayırın ve tatlı badem yağını ve bir adet bemiks ampülü ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın. 45 dakika beklettikten sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayın. İşlemi haftada bir tekrar edebilirsiniz. Kürü her defasında taze hazırlamalısınız.

Soğan Suyu Maskesi

Soğan suyu ile saç bakımı yapmak her ne kadar kulağa garip gelse de oldukça etkili bir yöntem. Soğan suyu saçlarınıza parlaklık ve nem kazandırır, saç köklerinizi güçlendirir ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Soğan suyu maskesi hazırlamak için yapmanız gereken bir adet orta boy soğanı ikiye böldükten sonra kaynatıp, ılımasını beklediğiniz suyu tüm saçınıza masaj yaparak uygulamak. Soğanı kaynatırken bir diş sarımsak eklemek maskenin etkinliğinin artırırken kokusu rahatsız edici olabilir. Uyguladığınız maskeyi 40 dakika beklettikten sonra saçınızı soğuk suyla yıkayın. Soğan suyu maskesi ile saçlarınıza bakım yaparken aynı zamanda saç derisinde egzama ve mantar gibi hastalıklardan da korunursunuz.İşlemi haftada iki kez tekrar etmeniza yeterli olacaktır.