Teknolojinin gelişmesinin bir sonucu olarak saç ekimi tekniklerinde çeşitlilik ve yeni gelişmeler ortaya çıkmıştır. Günümüzde en yüksek başarı oranı olan yöntem ise FUE saç ekim yöntemdir. Bu teknik de diğerlerinden farklı olarak safir uçlu aletlerin kullanılmasıyla bir adım ileri götürülmüştür.

Saç ekimi operasyonunda saç kökleri donör bölgeden alınır ve  ekim öncesi  ekilecek bölgelere mikro kanallar açılır. Bu kanallar,  klasik yöntemlerde slit adı verilen keskin çelik uçlar yardımı ile açılır.

Safir uç kullanılarak açılan kanalların, saç ekiminde avantajları ise oldukça fazladır. Öncelikle antibakteriyel ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde uygulama sırasında daha az titreme olur böylelikle hem travma hem de doku hasarı minimuma indirilir. Safir ucun kullanılması durumunda daha sık ekim işlemi yapılabilir ve böylelikle özellikle ileri derecede dökülme olan hastalarda başarı oranı artar. Çünkü Safir uç  her bölgeye özel numaralara sahiptir ve bu da kanalı açacak  uzmana stabil bir kanal deneyimi yaşatır.  Bunlarla beraber greftlerin daha sık bir biçimde ekilmesine yardımcı olarak daha doğal ve güzel bir görüntü sağlar. Uygulama sonrasında görülen ödem miktarı diğer yöntemlere oranla çok daha azdır.

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz?

Uzmanlarımıza Ücretsiz Danışın