Share This:
Share This:

Sağlıklı ve Gür Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Sağlıklı Saçlar
Her kadının sahip olmak istediği saç tipi vgüzel görünümle ve aynı zamanda sağlıklı saçlardır. Böyle bir saça sahip olmak için çeşitli şeyler denerler.

Saçlara bakım yapmak, sağlığına kavuşturmak için yapılması gerekenlerde ilk sırada saçlarının yıkanış biçimleri yer alır. Saç yıkarken, şampuanı sürmeden önce saçın her tarafının ıslak olması gerekir. Saç köpürtülmeye başladıktan sonra maksimum 30 saniye içinde ovalamayı bırakın. Bu sayede ekstra olarak oluşabilecek kırılmaların önüne geçmiş olursunuz.

Saç yıkandıktan sonra saçınızda bulunan şampuanın tamamen arındırıldığı konusunda emin olunmalı. Tamamen durulanmamış olan bir saçta kalan şampuan ve saç kremi kalıntıları saçın mat bir görünüme sahip olmasına sebep olur. Ancak saçlar iyice durulanırsa saçlar daha parlak gözükür.

Saçlarınızı ıslakken fırça ile taramak yerine dişli taraklar kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız saç fırçaları saçlarınızı kırar ve dökülmesine sebep olur. Saçlarınız ıslakken yıpranmaması onları nazik bir şekilde havluya kurulayıp, yine nazik bir şekilde dişli bir tarak ile tarayın. Saç kurutma makine ise kurutmak yerine saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.
Gür Saçlara Nasıl Sahip Olunur?
Çoğu kadın saçlarının seyrek olmasından oldukça rahatsızdır. Ancak görsel görüntüsünden de ödün vermez. Sürekli kullanılan saç şekillendiriciler ya da fön çektirmek saçları yüksek düzeyde yıpratır ve kopmalara sebebiyet verir.

Özellikle kıvırcık veya dalgalı saçlara sahip olan kadınlar saçlarını düzleştirmek isterlerken saçlarına oldukça fazla zarar verirler. Ortalama 200 derecelik bir ısıya çıkan ütülerin saçları sürekli olarak düz kalmasını sağladığı söylenir. Ancak saçlar doğal haline bırakıldığında bazı bukleler düz olurken bazıları da dalgalı olacaktır. Bu durum sürekli olarak düzleştirici kullanmanıza sebep olur. Çünkü saçlarının yarısı düz, diğer yarısı ise dalgalı olarak dışarı çıkmayı hiç bir kadın görsel açıdan istemez. Bu sebeple saçlarınızın dökülmesini önleyip, gür saçlara sahip olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken saç şekillendiricilerden uzak durmak ve saçlarınızla barışık olmak.
Saçların dökülmeyip, gür olmasını istiyorsanız eğer bir başka yapmanız gereken ise saçları her gün yıkamak yerine saçın ihtiyacı olduğu zamanlarda yıkamanızdır. Her insanın saç yapısı farklı olduğu için en azından iki günde bir yıkanması saç için daha faydalıdır.
Gür saçlara ve saçlarınızın güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız saçınız için en uygun olan saç bakım şeklini uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre içinde uygulamış olduğunuz bu bakımlar size olumlu yanıtlar şeklinde dönecektir.