Share This:
Share This:

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Köselik, birçok erkeğin yaşadığı sorunların başında gelir. Ancak gelişen teknoloji ve eskiden beri kullanılan sakal çıkarma yöntemleri aracılığı ile sakalsızlık sorunu erkekler için tarih olmuştur. Erkeklerin sakal çıkarma yöntemleri olarak kullandıkları profesyonel yöntemler ve doğal yöntemler bulunmaktadır. Sakal sorunu olan kişiler bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak, sakallarını daha gür hale getirebilmektedir.

Sakal Çıkarmada Kullanılan Profesyonel Yöntemler

Sakal çıkarma yöntemi olarak kullanılan profesyonel yöntemlerden biri özel estetisyenler ile birlikte çalışmaktır. Özel estetisyenlerin hazırladığı kürlerin, düzenli bir şekilde kullanılması ile kişiler istedikleri sakallara sahip olabilmektedir.

Sakal Çıkarma Losyonları

Sakal çıkarma adına kullanılan profesyonel yöntemlerden biri de sakal çıkarma losyonları kullanmaktır. Herhangi bir kötü sürpriz ile karşılaşmamak için, bu ürünü kullanan kişilerin aldığı ürünün bakanlık onayı almış ve denetlenmiş ürün olmasına, bilhassa dikkat etmesi gerekir. Piyasada ucuz satılan ürünler, mevcut sakal köklerine zarar verebilir.

Sakal Ekme Yöntemi

Sakal çıkarma yöntemi olarak, son yıllarda kullanılan ve başarılı sonuçlar alınan kesin yöntem ise sakal ekme yöntemidir. Son teknolojik cihazlar yardımı ile köselik sorunu olan kişilere ekilen sakal sonucunda, sağlıklı ve gür sakallara kavuşmak mümkün olur. Sakal ekiminde kullanılan kıl kökleri, genellikle saçın ense kısmından seçilir. Alınan kökler, sakal olmayan ya da seyrek olan kısımlara nakledilir. Böylece kişiler sağlıklı ve daha da önemlisi kalıcı sakallara sahip olabilir.

Dermatologdan Yardım Alma

Sakal çıkarma yöntemleri adına başvurulacak profesyonel yollardan biri ise bir dermatologdan yardım almaktır. Sakal çıkmama nedeni araştırılarak, gerekli tedaviler yapılır. Bazen hormon bozukluna başlı gelişen köselik, tedavi edildikten sonra sağlıklı sakallara kavuşulabilir.

Sakal Çıkarmada Kullanılan Doğal Yöntemler

Sakal çıkarma yöntemi olarak doğal yöntemleri tercih eden kişilerin ise başvuracakları ilk yöntem sarımsak ile sakal çıkarma yöntemidir. Sakalın gürleşmesine değil sakal olmayan bölgede sakalın çıkmasına yardımcı olan bu yöntemin tıpta etkisi henüz kanıtlanmamıştır.

Sakal çıkarma adına kullanılan diğer doğal bir yöntem ise badem yağıdır. Sakal çıkarmak için sarımsak kadar etkisi olmayan bu yöntem, sarımsak kullandıktan sonra çıkan tüylerin daha sağlıklı bir şekilde büyümesine katkıda bulunmaktadır.