Share This:
Share This:

Sakal Nasıl Gürleşir?

Sağlıklı ve sık sakallar, erkeklerin fiziksel görüntüsü için oldukça önemlidir. Sakala verilen şekil ya da sakal bırakma, erkeklerin sık olarak denedikleri değişikliklerdendir.

Sakalın erkeklerin dış görünüşlerinde bu kadar etkin olması, seyrek sakal problemi yaşayan kişilerin bu soruna çözüm aramalarına neden olmaktadır. Sakalın seyrek olması, hiç sakalın olmaması veya sakalın istenilen türde olmaması, insanların karşı karşıya kaldıkları sakal problemleridir. Sakal çıkmaması veya seyrek olması, sakal gürleştirme ve benzeri birçok yöntem kullanılarak çözülebilmektedir.

Sakal Gürleştirmede Kullanılan Yöntemler

Sakal gürleştirmek için kullanılan, birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında doğal yöntemler ve profesyonel yöntemler sıkça kullanılır.

Çeşitli bitki türlerinin sakal gürleştirmek için kullanıldığı, bilinmektedir. Doğal yöntemler sayesinde, birçok kişi istediği gürlükte sakallara sahip olabilir. Bunun yanında, piyasada sakal çıkarıcı ve gürleştirici yağ ve spreyler bulunur. Sakal seyrekliğinden şikâyet eden kişiler, bu ürünleri kullanarak, sakal sorunlarına çözüm üretmektedir.

Sakal gürleştirme için kullanılan doğal yöntemler, sprey ve yağlardan istenilen maksimum verimi elde edebilmek, her zaman için mümkün olmaz. Piyasada satılan sakal ve bıyık kürleri, sakallarda gür bir görüntü yaratsa da kıl çıkmasında etkili değildir. Bu ve benzeri nedenlerden dolayıdır ki sakal gürleştirmeye ihtiyacı olan kişiler, kesin sonucu veren profesyonel yöntemlere yönelmektedir.

Sakal Gürleştirmede Kullanılan Profesyonel Yöntemler

Sakal gürleştirmek için başarılı sonuçların alındığı profesyonel yöntemlerin başında ise sakal ekimi gelmektedir. Sakal ekiminde kullanılan son teknoloji ürünü yöntemler ile kişiler kısa sürede istedikleri sıklıkta sakallara sahip olabilmektedir.

Sakal ekiminde kullanılan yöntemlerden biri, FUE tekniği ile sakal ekimidir. FUE yöntemi ile sakalların sorunlu bölgesine yapılan sakal ekimi sonucunda, sakallara istenilen oranda sıklık ve gürlük verilir.

Sakalın gereksiz kısmından alınan kökler, sakalın gerekli kısımlarına nakledilir. Seyrek olan bölgelere ekim yapılması ile gerçekleştirilen sakal gürleştirme işlemi, ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanır.

0.6-0,7 mm’lik özel uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında, hiçbir iz kalmayan FUE tekniği ile sakal ekiminde, kişiler hem istemediği sakal kıllarından kurtulmakta, hem de seyrek olan sakalların, istediği gibi gür olmasına tanık olmaktadır.