Share This:
Share This:

Sakal Serumu İşe Yarıyor Mu?

Sakallar, erkeklerin dış görünüşlerinin istedikleri gibi olabilmesinde en önemli etkenler arasındadır. Bu denli önemli olan sakalların, olmayışı ya da istenilen gürlükte çıkmayışı kişilerin sakal problemi yaşamasına neden olmaktadır.

Sakal problemi yaşayan kişiler de bu sorunlarına çözüm bulmak adına farklı yöntemler denemektedir. Çözüm bulmak adına kişilerin kullandıkları yöntemlerden biri de sakal serumu kullanmak olmaktadır. Sakal serumu, sakal kıllarının artmasına sebep olmaz. Fakat mevcut kıllarda kalınlaşma yapabilir.

Sakal Serumu Kullanma

Peki, gerçekte sakal serumu işe yarıyor mu? Sorusuna evet cevabı verebilmek oldukça zordur. Özellikle farklı markaların sakal serumu, günümüzde internet aracılığı ile insanların alımlarına sunulmaktadır. Ancak internet aracılığı ile satın alınan sakal serumlarının, sakal sorunlarına çözüm bulmak için kişilerin istedikleri sonucu alabilmesinde etkisi tartışılmakta ve birçok sakal serumu kullanıcısı, kullandıkları ürünlerden istedikleri verimi alamadığını söylemektedir.

Günümüzde bilinen gerçeklerden biri, sakal serumlarının sakal sorunlarını tam anlamı ile çözemediğidir. Bunun için sakal problemi yaşayan kişilerin bu problemi, sakal serumu ve benzeri yöntemler yerine etkisi kanıtlanmış sakal ekimi gibi yöntemleri kullanarak çözmesi, sakal sorunlarına veda edebilmesi açısında büyük önem arz eder.

Sakal Ekimi Sakal Sorunlarına Çözüm Üretebilir Mi?

Sakal ekimi ise sakal problemi yaşayan kişilerin, problemlerinden kurtulabilmesinde kesin çözümdür. Sakalların bazı sık bölgelerinden veya saç kıllarından alınarak, sakal ekimi yaptıran kişiler, istedikleri sakala kavuşabilmektedir.

Sakal Ekiminde Kullanılan FUE Yöntemi

Sakal ekiminde, günümüzde kullanılan yöntemlerin başında FUE yöntemi gelir. FUE yöntemi ile kişiler, kısa süre sonunda arzu ettikleri gürlükte ve sıklıkta sakala sahip olabilmektedir.

FUE sakal ekim yönteminin, en önemli avantajlarından biri ise sakal ekimi yapılacak olan sakal köklerinin, yüzdeki istenmeyen bölgede bulunan sakallardan karşılanmasıdır. Bu sayede kişiler hem istemedikleri sakal kıllarından kurtulmakta hem sakal kılının az olan bölgede istedikleri sıklıkta sakal olabilmesini sağlamaktadır.

FUE tekniği ile sakal ekimi; ağrısız veya acısız olarak nitelenir. Lokal anestezi ile yalnızca 1-2 saat içinde gerçekleştirilen işlem, hayat boyu kalıcı sık ve canlı sakal kıllarına kesin çözüm bulan tek yöntemdir.