Share This:
Share This:

Sakal sıklaştırma

Sakal ve bıyıklar, erkelerin dış görüntüsünde fark yaratan detaylardır. Yüz bölgesindeki yara ve yanık izlerini kapattığı için tercih edilir. Ayrıca gür ve sık sakallar, erkelerin kendine güven duymasını sağlar. Sakalları seyrek yapıda olanlar için tıpkı saç ekimi gibi sakal ekimi de yapılmaktadır. Sakal bölgesine ekilen kıl kökleri, ense bölgesinden alınır. Çünkü bu bölgedeki saç kökleri oldukça güçlüdür. Hatta saçların en son dökülen bölgesi, ensedir. Saç ekim işlemine göre çok daha kısa süren sakal ekim işlemi neticesinde, elde edilen sakalların kalıcılığı ise hayat boyudur. Bu sebeple günümüzde en sık tercih edilen operasyonlar arasında yer alır.

Sakal Ekiminde Kullanılan Teknik

Saç ekiminde kullanılan yöntemlerden biri olan FUE tekniği ile sakal ekimi gerçekleştirilir. İlk olarak saçların ense bölgesi tıraş edilerek, saç kökleri açığa çıkartılır. Ardından sakal ekilecek bölge uyuşturulur. Enseden alınan saç kökleri, tek tek sakal bölgesindeki boşlukları doldurmak amacı ile bu bölgeye nakledilir. Mevcut sakalların sıklığına göre, değişen sayıda kıl kökü ekilecektir. Ama en az 1500-2000 kıl kökü nakledilir. Sakal ekim operasyonu tamamlandıktan sonra hemen eve çıkmak mümkündür. Birkaç gün ekim yapılan bölgede hafif kızarıklıklar oluşur. İlk yıkama genellikle 24 saat sonra gerçekleştirilir.

Sakal ekiminden sonra evde bakım; sakal ekiminden hemen sonra, bölgede kızarıklıklar ve sivilce görünümü oluşması kaçınmazdır. Fakat bu durum kabuk bağlayarak kendiliğinden kaybolur. İlk birkaç gün, bölgeyi aşırı soğuk ve sıcaktan, yağmurdan korumak gerekir.

Ekilen sakalların çıkması; ekilen sakalların çıkması, 2-3 ay arasında gerçekleşir. Tüm sakalların çıkması ve aynı hizaya gelmesi ise 6 ay sürecektir. Kişi bu süre içinde normal tıraşını olabilir.

Sakal ekiminde fiyatlandırma; normal saç ekimi ile aynı mantıkla yapılan bir operasyondur. Fakat saç ekiminde kullanılan kıl kökü sayısı daha fazladır. Sakal sıklığına göre değişen fiyatlandırma yapılır. Ama saç ekiminden çok daha hesaplı bir ücret talep edilir. Fiyatlandırmada operasyonu yapan klinikte oldukça önemlidir. Deneyimli ve isim yapmış bir klinikte gerçekleştirilen sakal ekim operasyonu, daha başarılı olur.