Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi özellikle günümüzde, köselik ya da seyrek sakal veya bıyık problemini yaşayan, her yaştan yetişkin erkeğin tercih ettiği kolay ve acısız bir operasyondur. Sakal ve bıyık ile sivilce gibi yüz yaralarınızı tamamen kapatabilir veya istediğiniz tarza sahip olabilirsiniz. Ancak dikkatli olunması gereken nokta ise bu çeşit bir ekimi yapacak olan uzmanın alanında deneyimli olmasıdır. Bu etken tedavinin başarısı ve doğallığı için oldukça önemlidir.
Sakal ve bıyık ekimi, çeşitli sebeplerden dolayı sakal ya da bıyık olmayan bölgelere yapılan kıl kökü ekimi operasyonudur. Erkekler için önemli bir faktör olan sakal ve bıyıklar kişinin kendisini psikolojik olarak iyi hissetmesi için de oldukça önemlidir. Özellikle son dönemlerde popüler bir operasyon haline gelen bu ekim işlemi oldukça rahat ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Sakal ve bıyık ekimi çene, yanak, favori ve bıyık bölgesine yapılabilir. Ekim süresince seyrek bölgelere kıl kökü eklenebilir ya da hiç sakal olmayan bölgelere de sakal ekim işlemi yapılabilir. Kullanacak kök sayısı her bölgeye göre değişmektedir. Bıyık için 300 – 500, çene için 600 – 700, favori bölgesi için 200 – 250 ve yanak bölgesi için ise 300 – 700 civarında kıl kökü kullanılabilir.

Erkeklerde dudağın üst bölgesinde kıl çıkmaması durumunda uygulanan ve kesin bir çözüm vaat eden bir operasyondur. Bu operasyonda donör bölge, saç ekiminde de olduğu gibi ense bölgesidir. Ense bölgesindeki saçlar FUE tekniği ile teker teker alınır daha sonra bıyık bölgesine ekilir. Ekilen saç kılları ekildikten sonra uzamaya başlar bu nedenle düzenli aralıklarla kesilip kısaltılması gereklidir. Bıyık ekimi sonrasında bölgedeki yara ya da yanmış deri gibi rahatsız edici görüntüler kapatılabilir. Bu operasyonda bıyıkların yoğunluğu kişinin kendisi tarafından belirlenir. Operasyon sonrası sonuç tatmin edici ve doğaldır.

Bölgesel olarak sakal seyrekliği bulunan ya da sakalı olmayan erkeklere sakal ekim işlemi uygulanmaktadır. Sakal ekiminde donör bölge ense ya da elmacık kemiklerinin çevresindeki kıllardır. Donör bölgesindeki saçlar teker teker alınır ve yüzde istenen bölgelere yine teker teker ekilir. Operasyonun sonrasında kısa süreli bir kızarıklık görünebilir. Ancak bir hafta gibi bir sürenin sonunda geçer.

Bıyık ya da sakal ekimi operasyonundan iki hafta sonra ekim yapılmış olan bölgelerde şok dökülme adı verilen geçici bir dökülme görülür. Ancak sonraki 4 ya da 8 ay sonrasında dökülmüş olan kıllar yeniden çıkmış olur. Böylelikle doğal ve kalıcı bir görüntü ortaya çıkar.

Sakal ve bıyık ekimini yapan uzmanlar, deneyimlerinden yola çıkarak sizin yüzünüze en uygun yoğunluğu bulurlar. Detaylı analizlerin sonucunda kılın çıkış yönü gibi detaylı bir takım kararların ışığında yapılan ekim işlemi sonucunda, hiç kimsenin bir operasyonla edindindiğinizi anlayamayacağı kadar doğal ve başarılı bir işlem gerçekleşmiş olur.

Daha Fazla Bilgi Almak Ister Misiniz?

Uzmanlarımıza Ücretsiz Danışın