Share This:
Share This:

Seyrek Kaşlar İçin Doğal Bakım Önerileri

Kaş kalınlığı, yüz şekli ile doğru orantılı olmalıdır. Aşırı ince görünen kaşlar, yüz bölgesini daha kilolu gösterir. Ayrıca gözlerin daha silik görünmesine neden olur. Kaş kalınlığı kadar, kaş kıllarının sıklığı da önemlidir. Çünkü bazı insanlarda kaşlar oldukça seyrek yapıdadır. Böyle durumlarda kaş kalınlaştırma işlemine başvurulur. Kaş kalınlaştırmak için, doğal içerikli ürünler tercih edilir. Bu ürünlerde kimyasal madde bulunmadığı için, mevcut kaşlara her hangi bir zararı bulunmaz. Kaş kıllarını daha dolgun hale getiren doğal ürünler şunlardır;

Badem yağı; kaş, kirpik ve saç kıllarının tamamı için kullanılan badem yağı, kaşların daha dolgun görünmesinde oldukça etkilidir. Badem yağını sulandırmaya gerek bulunmaz. Tek olarak, her gece kaşların üzerine sürmek yeterlidir. Yeni kaş kıllarının çıkmasında etkili olan, doğal içerikli bir ürün olarak kullanılır.

Kokonat yağı; son birkaç yılda, saç gürleştirme etkisi nedeni ile sık kullanılan bir doğal üründür. Daha fazla bilinen adı, hindistancevizi yağıdır. Her gece yatarken kaş köklerine kokonat yağı sürmek, kaş kıllarının uzaması ve daha dolgun görünmesi için faydalıdır.

Çayağacı yağı; hem çay ağacı bitkisi hem çayağacı yağı, kaşlar için oldukça etkilidir. Yatmadan hemen önce bir miktar çayağacı yağını, kaşların dip kısımlarına sürmek gerekir. Kısa süre sonunda kaşların daha dolgun bir hal aldığı görülecektir.

Sarımsak; saçlar gibi kaşlar içinde, sarımsak oldukça etkilidir. Yeni kaş kıllarının çıkmasını sağlamasa da zamanla mevcut kılların daha dolgun ve kalın bir hal almasını sağlar.

Kaş sıklaştırmak İçin Kaş Ekimi

Kaşların seyrek yapıda olması, genetik faktörlerin etkisi iledir. Bazen ise geçirilen kazalar neticesinde, kaşların arasında yara izleri oluşur. Bu izlerin yerinden kaş kılı çıkmaz. Hem genetik kaş seyrekliğinde hem kaza neticesinde kaş seyrekliğinde, en kesin çözümü veren işlem kaş ekimidir. Kaşları seyrek olan kişinin, saç kılları veya vücut kılları kullanılarak kaş sıklaştırma operasyonu yapılır. Günümüzde oldukça sık yapılan işlem olduğu için, başarısı garanti olacaktır. Kaş bölgesine en fazla 600 greft yeterli olur. Bu sebeple maliyeti her bütçenin karşılayabileceği orandadır.