Share This:
Share This:

Taksitle Saç Ekimi

Saç dökülmesi, oldukça sık yaşanan estetik bir sorun olduğu için, özellikle gençlerin saç ekimi operasyonlarına yoğun ilgi göstermesi kaçınılmazdır. Çünkü genetik saç dökülmesi, henüz 20‘li yaşlarda başlar. Kısa süre içinde önlem alınmazsa, tüm saç derisine yayılır. Saç ekimi operasyonları ise birçok kişi tarafından pahalı bir uygulama olarak bilinir. Bu sebeple saç ekimi için maddi kaygılar başlar. Oysa günümüzde taksitle saç ekimi yapan klinikler mevcuttur. Kredi kartının limiti uygunsa, peşin fiyatına kredi kartına taksit seçenekleri sunulur. Kredi kartının limiti müsait değilse, anlaşmalı olunan birçok bankadan kredi imkânı vardır. Tüm bu imkânlardan faydalanmak için, saç ekimi konusunda avantaj yaratan klinikler ile görüşmek ve birinci ağızdan bilgi almak gerekir. Özellikle büyük şehirlerde   İstanbul, İzmir ve Ankara’da   kredi kartına taksitle saç ekimi yapan yerler bulabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Klinik Seçimi

Birçok ilde, saç ekimi yapan klinikler vardır. Fakat hem ödeme kolaylıkları hem operasyon teknikleri konusunda, değişik uygulamalar mevcuttur. Saç ektirmeye karar veren kişilerin, klinik seçiminde, ödeme seçeneklerini ve saç ekim yöntemini araştırması gerekir. Yine doktor deneyimi, operasyon geçiren kişilerin tavsiyeleri dikkatle araştırılmalıdır. İnternet üzerinden kliniklerin adresine ulaşmak ve yetkili kişilerden bilgi almak mümkündür.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi operasyonlarının başarısı;

  • Ön saç çizgisinin, dikkatle ayarlanmasından belli olur. Çünkü saçın ön kısmı, ilk dikkat çeken bölümdür. Alın bölgesinden başlayan saç dökülmesinde, saçın ön kısmı oldukça titiz şekilde dizayn edilmelidir. Gereğinden sık veya seyrek ekilen saçlar veya alın kısmına kaydırılan saçlar hemen dikkat çeker.
  • Tepe bölgesi, her insanın yapı olarak farklıdır. Bu bölgeye ekilen saçların, diğer saçlar ile şekil benzerliği taşıması gerekir. Çünkü tepe bölgesindeki saçların iç içe yuvarlaklar şeklinde ekilmesi gerekir.
  • Saçların yönü dikkate alınarak saç ekimi yapılmalıdır. Saç derisinden çıkartılan saçlar, saç derisine yine aynı yönde ekilmelidir. Ters ekilen saçların havada durması ve şekil almaması normaldir.
  • Saç sıklığı, her insanda farklıdır. Bazı insanların saç yapısı kalın ve sıktır. Bazı insanlarda ise saç yapısı ince ve seyrektir. Yeni ekilen saçların diğer saçlar ile uyumlu olması, sıklığının eşit ayarlanması gerekir.