Share This:
Share This:

Tıraşsız Saç Ekimi Sayesinde Saçlarınızı Kazıtmanıza Gerek Kalmayacak!

Kellik erkeklerin korkulu rüyasıdır. Kellik sorunu yaşayan erkekler aynadaki görüntülerinden rahatsızlık duyarlar. Bu rahatsızlık da sosyal yaşamlarına yansır, psikolojik olarak yıpranırlar.

Zaman içerisinde kellik sorununu ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalar geliştirilmiştir. Saç ekim işlemi bu yöntemlerden en garanti ve kalıcı sonuç verenidir. Modern saç ekim işlemleri iki yöntem ile uygulanmaktadır. Bunlar  foliküler ünite transplantasyonu (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonudur (FUE). Bu iki yöntemden ülkemizde ve dünyada en çok tercih edileni ise ikinci yöntem olan FUE’dir.

FUE kellik problemi yaşayan kişinin bir kulak hizasından ense ve başın arka kısmı da içeride kalacak şekilde diğer kulak hizasına kadar olan bölgeden saç dokusu alınarak saçsız bölgeye nakletme işlemidir. FUE işlemi saç ekimi yaptırmak isteyen kişiye yüzde 100 sonuç verir.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİM İŞLEMİ

Günümüzde insanlar gerek işleri gerekse sosyal yaşamları gereği daha çok insan içine çıkmaktalar. Bu insanlar saç ekim işlemi yaptıracaklarsa da saçlarını kazımadan yaptırmak istiyorlar.

Artık kellik sorunu çeken bu tip aktif insanlar için de gerekli teknoloji geliştirilmiş durumda. Saçının kazınmasını istemeden saç ektirmek insanlar artık bunu acısız şekilde gerçekleştirebilmektedir.

TIRAŞSIZ FUE UYGULAMASI

Tıraşsız FUE işlemi tamamen saçsız olan bölgelerde bile sonuç veren, üstelik bunu yaparken halihazırda bulunan saçlarınızı kazıtmanıza gerek kalmayan bir işlemdir.

FUE işlemi dünyaca kabul görmüş en çok tercih edilen saç ekim işlemidir. FUE işlemi ile saç dokusu sağlam bölgelerden saçsız bölgelere doku nakli yapılır. FUE tekniği artık daha da geliştirildi ve yeni teknik ile saç ekim işlemi uygulanacak kişinin saçlarını kazıtmasına gerek kalmıyor.

Yeni geliştirilen teknikte sağlıklı saç kökleri özel bir aletle alınıyor. Bu teknikte vücutta kıl kökü bulunan diğer bölgelerden de saç elde edilebilir. Yeni teknikte bir başka yenilikse teker teker çıkartılarak saçsız alana eklenen kıl dokularının bulunduğu yerlerde iz kalmıyor. Tüm bunların yanında saç kazımadan kapılan yeni teknik klasik FUE işleminden bu nedenlerle bir adım öne geçmekte. Klasik FUE yönteminden ilk bakışta pek bir farkı bulunmayan traşsız FUE tekniği sosyal ve sürekli göz önünde bulunan insanlar tarafından tercih ediliyor.