Türkiye’de Saç Ekimi

Saç ekimi teknolojisinin temelinde, 19. yüzyıla kadar dayanan uzun bir geçmiş ve yıllardan bugüne aktarılan deneyimler var. Bugün Dünya’nın hemen her köşesinde binlerce farklı merkezde yapılabilen uygulamanın en önemli merkezlerinden birisi de Türkiye.

Türkiye’de saç ekim teknolojisinin oldukça yakından takip edilmesi, bu alanda çalışmakta olan birçok deneyimli uzmanın olması, fiyatların Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha cazip olması Türkiye’nin her yıl on binlerce turisti saç ekimi için ağırlamasını sağlıyor. Yapılan başarılı operasyonlar ise bu ilginin her yıl katlanarak artmasını sağlıyor.

Ülkemizin saç ekimi gibi prestijli bir alanda Dünya standartlarını belirliyor olması oldukça güzel. Ancak bu durumun beraberinde getirdiği bir de olumsuzluk var. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışından gelen bu yoğun taleple birlikte özellikle son yıllarda birçok saç ekim merkezi de faaliyete geçmiş durumda. Maalesef bu merkezlerden bir kısmı ise bu alanda yeterince deneyimi olmayan işletmeler. Bu nedenle özellikle son yıllarda yapılan düzeltme operasyonlarının sayısı giderek artmakta. Bu durumun tek olumsuz yanı da bu değil; yapılan her başarısız operasyon özellikle yurt dışında kötü bir imaj için atılan bir çizgi demek. Bu alanda henüz yeterince kapsamlı bir düzenleme olmadığı için de görev burada ekim yaptırmak isteyen kişilere düşmekte. Ekim yaptırmak için seçilen merkezin bu alanda deneyimli olması, referanslarının çok iyi olması ve uygun şartları sağlayabiliyor olması dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar. Bu hususlara dikkat edilerek de Dünya’da bu işin en iyisi olan ellerden Dünya standartlarına göre oldukça ekonomik bir şekilde yardım alınabilecektir.