Share This:
Share This:

Ücretsiz Saç Analizi

Saç analizi, özellikle saç ektirmeye karar veren kişilerin saç ekiminden önce yaptırdıkları rutin bir uygulamadır. Bu uygulama ile kişilerin saç kalitesi ve saç dökülme evresi belirlenmekte, elde edilen bulgulara göre saç ekiminde izlenecek rota belirlenmektedir.

Saçta var olan sorunların belirlendiği saç analizi çoğunlukla ücretsiz yapılmaktadır. Kişiler ücretsiz saç analizi yapan merkezler aracılığı ile saç sorunlarını çok kısa süre içerisinde öğrenebilmektedir.

Saç Analizi Nedir?

Bir nevi saç muayenesi anlamına gelen saç analizinde, özellikle genetik faktörlere bağlı olarak kişilerin saçlarında meydana gelen döküme, önceden tespit edilebilmekte ve saç dökülmesinin daha da artması, yapılan tedavi sonucunda engellenmektedir.

Saç analizinde; saçlarda meydana gelen kalite kaybı, incelme, donuklaşma gibi sorunlar önceden tespit edilir. Bu da saçlarda meydana gelebilecek dökülmenin, başlamadan önce önlem alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Saç Analizi Nasıl Yapılmaktadır?

Saç analizi, son teknolojik cihazların kullanıldığı bir muayenedir. Kişilerin saç analizini kendi imkânları ile evde yapması söz konusu olamaz. Saç analizi, bu hizmeti sunan merkezlerde Trikoskop adı verilen ve saç derisi ve saç telini 100 kat’a varan zoom özelliği olan cihazlarla, çok kısa sürede rahatlıkla yapılmaktadır. Saç analizi sonrasında, saçlı deri ve saçlarda olan problem anında belirlenmektedir.

Kişinin saçında var olan tüm sorunlar saç analizi ile belirlenebilmektedir. Saç dökülmesi, saçkıran, kepeklenme, seboreik dermatit, yağlanma gibi saç ve saçlı deri sorunlarının tespitinin kolayca yapılabildiği işlem, %90 oranla insanlara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Saç Analizi En Çok Hangi Durumlarda Yapılır?

Saç analizinin, en sık yapıldığı durum ise kişinin saç ekimine karar verdiği zamandır. Saç ekim hizmeti veren merkezlerin büyük çoğunluğu, saç ekimi öncesi, saç analizi yapmakta ve saç dökülmesinin boyutu ile ilgili kesin bulgulara ulaşmaktadır.

Saç analizinde elde edilen bulgular ışığında, saç ekimi yöntemi belirlenmekte ve kişinin saç ekiminden istediği maksimum verimi alması mümkün olmaktadır. Saç analizi yapılmadan yapılan saç ekimi, derideki mevcut saçların aynı hızla dökülmesine, yani tekrar kelliğe neden olur. Bu durum ise tekrar saç ekimi operasyonlarını gündeme getirmektedir.

Ücretsiz Saç Analizi İçin Tıklayın