Share This:
Share This:

Vücut Kıllarından Saç Ekimi

Erkeklerin daha sık yaşadığı saç dökülmesi sorunu, günümüzde birçok yöntem kullanılarak kolayca giderilir. Saç ekimi, eskiye oranla zor bir operasyon olmaktan çıkmış yalnızca bir gününüzü ayırabileceğiniz kolay bir operasyon haline gelmiştir. İlk olarak Amerika’da kullanılan ve ülkemizde de birçok başarılı doktorun tercih ettiği FUE tekniği, saç ekimini cazip hale getiren sebepler arasında yer alır. Saç derisinde, saç ekimi için uygun kök bulunanlara saç nakli, saç derisinde uygun saç kökü bulunmayan kişilere ise vücut kıllarından saç ekimi uygulanır. Her iki işlem içinde, iş hayatınızı çok uzun süre aksatmanız gerekmez.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Saçlarında hızlı bir dökülme olanlarda, saç ekimi için uygun saç kökü kalmaz. Bu durumda vücutta kıl bulunan diğer bölgeler kapsamlı olarak araştırılır. Bu bölgeler arasında ilk tercih sakallardır. Fakat sakalları seyrek olanlar için bu kez göğüs kılları, kol ve bacak kılları araştırılır. Operasyon anında ise seçilen sağlıklı kıllar, çok ince puchlar ile deriden çıkartılarak saç derisine nakledilir. Vücut kıllarından saç ekiminde, başka bölgelerden alınarak saç derisine nakledilen kıllar, zamanla şekil değiştirerek, saçlara uyum sağlayacaktır.

Vücut Kıllarından Saç Ekiminde FUE tekniği

Günümüzde yapılan saç ekimi operasyonlarının büyük çoğunluğu, FUE tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Operasyon süresini kısaltan ve iyileşme sürecinde avantaj yaratan bu uygulama, vücut kıllarından saç ekiminde de tercih edilmektedir. Ekilen saç kökü miktarının diğer tekniğe göre daha yüksek oranda olması, FUE tekniğinin avantajları arasında yer alır.  Fakat saç ekiminde; ön saçların çıkış yönü çok iyi tasarlanmalı, saç ayrımı dikkate alınmalı ve sıklığı diğer bölgelere göre artırılmalıdır. Operasyon öncesinde, kişinin kendi fotoğrafı üzerinde yapılan planlama, sonuçların umulan şekilde olmasını sağlayacaktır.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Sonrasında Saçların Çıkması

Tüm saç ekilmesi işleminde, ekimi yapılan saç kökleri birkaç gün içinde zayıflar ve dökülür. Yaklaşık 2-3 ay sonra ise yeni ve sağlıklı saç kökleri hareketlenecektir. Tüm saçların çıkması, 4-6 ay kadar sürer. Tüm saçların aynı boya gelmesi ise bir yılın sonunda gerçekleşir.