Share This:
Share This:

Yara ve Yanık İzi Üzerine Saç Ekimi!

Yara ve Yanık İzi Üzerine Saç Ekimi

Çocukken yapılmış olan yaramazlıklardan bazıları hala üzerimizde kalmış olabilir. Vücudumuzda yapılmış olan bir kaza ya da çeşitli sebepler ile oluşmuş olan yaralar bulunur. Görsel görüntümüzü bozmayacak bir yerde olduğunda bile rahatsızlık duyduğumuz bu görüntüler eğer ki bir de başımızın üzerinde veya yakınında ise sosyal ve psikolojik açıdan bizi çok etkiler. Böyle bir durumda yapılması gereken tek şey saç ektirerek rahatsızlık duyulan görüntüyü kapatmak.

Ülkemizde saç ekimi özellikle son 10 yıl içinde zirveye yaklaşan sektörlerden birisidir. Ancak her saç ekimi yapan yere de güvenmemek gerekir. Güvenilebilir ve bilindik bir yer olmasına özen gösterilmelidir. Saç ekimi yapmakta olan bu sektör yurdumuza turist olarak bile müşteri getirmektedir. Saçlarındaki eksiklikler veya izlerden dolayı hem sosyal hem de psikolojik açıdan zor durumda olan kişiler saç ekimi yaptırarak çareyi bulmuşlardır.

Hastalıklar İle Oluşan Saç Dökülmesi

Yalnızca kazalar veya dikkatsizlik sonucu değil aynı zamanda hastalıklardan da kaynaklı olarak ortaya çıkan yaralar da çıkan bölgede saç bırakmayabilir. Mesele saçkıran mantarı fark edilmediği sürece ilerlediği durumlarda hasta yalnızca mantara üzülmez, bunun yanında oluşan diğer fiziksel hasarlara üzülür. Bu sayede de hasta psikolojik açıdan çöküşe geçecektir.

Yara ve yanık izlerinde saç ekimi yaparken uygulanacak olan yöntemin adı FUE yöntemidir. FUE yönteminde vücudun herhangi bir bölgesinden alınan kıl kökleri saçın eksik ya da dökülmüş olduğu bölgeye eklenir. Bu işlem uygulanmadan önce konu hakkındaki uzman kişi mutlaka dolaşım testi yapmalıdır. İşlem hemen hemen 2 ila 3 saat arasında tamamlanır. Yöntemin uygulanmasının ardından kısa bir süre geçmesi gerekir ki saç kökleri çıkmaya başlasın. Son derece kolay olan bu işlemde hem pozitif sonuçlarla karşılaşmış olursunuz, hem de kendiniz ile ilgili görsel sorununuzdan kurtulmuş olursunuz.

Saç ekim işlemini yaptırmayı düşünen kişilerin büyük bir bölümü uygulamadan pozitif sonuç alıp, alamayacakları konusunda tereddüt içerisindedir. Ancak saç ekimini başarılı ve tecrübeli ekip yaparsa hiç tereddüt etmenize gerek yoktur.