Share This:
Share This:

Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolu

Yüz bölgesi, en çok dikkat edilen bölgedir. Gergin bir cilt ise yüz güzelliğini ön plana çıkartır. Kişiyi daha genç ve enerjik gösterir. Cildin erkenden kırışması; yaş, güneş ışınları, sigara ve alkol tüketimi, stres ve cilt bakımının ihmal edilmesi gibi sebeplerle ortaya çıkar. Cildi daha sıkı gösteren bir takım uygulamalar mevcuttur. Çeşitli ışık tedavileri veya peelingler ile yapılan bu uygulamalar, kısa dönemde başarılı sonuçlar verecektir. Fakat uzun dönemde cilt yaşını gençleştirmek, cildi sıkı ve genç göstermek için, yüz germe operasyonları tercih edilir.

Yüz Kırışıklıklarını Önlemek İçin Neler Yapılır?

  • Cilt yapısına uygun cilt bakım ürünleri kullanmak gerekir.
  • Sigara ve alkol kullanan kişilerin, cildi erken yaşlarda kırışacak ve cilt rengi değişecektir. Bu zararlı maddeleri bırakmak faydalı olur.
  • Günümüzde yoğun yaşanan stres nedeni ile cildin dengesi bozulur. Stresten uzak durmak, ışıldayan gözler ve aydınlık bir cilt için gereklidir.
  • Güneşe maruz kalmak, cildin kırışmasını ve deri kanseri oluşumunu etkiler. Yaz-Kış her mevsimde güneş kremi kullanmak, cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.
  • Gün içinde tüketilen su, derinin nemini dengeleyecektir. Yüz bölgesindeki ödemi yok etmek, cildin nemini korumak için, her gün 2 litre su içilmelidir.
  • Yüzdeki sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek amacı ile yüz yogası yapmak faydalı olur.

Yüz Germe Operasyonları

Yüz germe operasyonları, çoğu zaman kombine yapılan operasyonlardır. Göz çevresini germe ve gözaltı yağlarını çıkartma, burun düzeltme, alın kırışıklığını germe, kaşları kaldırma kısaca cilt germe operasyonlarıdır. Yine aynı operasyon ile birlikte, çeşitli dolgular ve cilt soyma işlemi de gerekli bölgelere uygulanabilir. Günümüzde oldukça kolay yapılan cilt germe operasyonları, yapılacak işleme göre 1-2 saat içinde tamamlanır. Kesi yapılan vakalarda 1 gece hastanede yatılması gerekmektedir. Ameliyat sırasında estetik dikişler kullanılır, bu dikişler ise bir hafta sonunda kendiliğinden düşer.

Yüz germe operasyonlarından önce; sigarayı bırakmak, dikişlerin çok daha kolay iyileşmesini sağlar.

Yüz germe operasyonundan sonra; ilk 10 gün ağır iş yapmaktan kaçınmak ve güneş ışınlarından korunmak gerekir. İlk haftanın sonunda makyaj yapmak hatta iş hayatına geri dönmek mümkündür.