Share This:
Share This:

Zayıf Saçlar İçin Tavsiyeler

Yanlış beslenme, stres, kimyasal içeren saç bakım ürünleri ve genetik geçmiş, saçların zamanla zayıflamasına, cılız ve mat görünmesine neden olur. Hatta zamanla önlem alınmadığında saç telleri hızla dökülür. Dökülen saç köklerine, çok kısa süre içinde müdahale etmek gerekir. Çünkü dökülen saç kökleri, bir süre canlıdır. Gerekli tedaviler yapıldığında bu saç köklerini tekrar canlandırmak mümkün olur. Zayıflayan saçları güçlendirmek için tedaviler mevcuttur. Tıbbi koşullarda yapılan bu tedaviler, saç dökülmesi dâhil birçok saç sorununu önlemekte oldukça etkilidir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç derisini güçlendirerek, saç köklerinin rahat beslenmesini sağlayan bir uygulamadır. Çeşitli karışımlar, uzmanlar tarafından hazırlanarak, saç derisinin 1-1,5 cm altına nakledilir. Günümüzde Vitamin Destekli Saç Mezoterapisi ve PRP Saç Mezoterapisi, yoğun olarak kullanılmaktadır.

PRP Saç Mezoterapisi

Kanseri gibi oldukça tehlikeli hastalıkların tedavisinde kişinin kendi kök hücreleri kullanılmaktadır. Hücreleri yenileyen ve mevcut hücrelerin ömrünü uzatan kök hücreler, saç derisinde yer alan sorunların yok edilmesinde oldukça etkilidir. Tıbbi koşullarda, ilk olarak kişinin kendi kanı alınarak kök hücreler ayrıştırılır. Ardından seçilen kök hücreler, kişinin saç derisine nakledilir. Günümüzde saç ekimini desteklemek için ve ekilen saçların daha sık ve güçlü çıkması için saç ekimi işle birlikte kullanılan uygulamalardır. PRP Saç Mezoterapisinin faydaları şu şekildedir;

  • Saç derisini ve köklerini besler. Saç derisinde oluşan hastalıkları ve saç dökülmesini önler.
  • İncelen, kırılan cansız saçların tekrar sağlıklı şekilde çıkmasında etkilidir. Yani saçları güçlendirir.
  • Saç ekiminin başarısını artıran bir uygulamadır.

Vitamin Destekli Saç Mezoterapisi

Tıbbi koşullarda çeşitli vitamin karışımları hazırlanarak, saç derisinin 1-1,5 cm altındaki kanallara nakledilir. Yine saç derisini güçlendirmeye ve saç köklerini beslemeye yönelik uygulamadır. Saç ekimi ile birlikte ve ayrı olarak uygulanabilir. Vitamin Destekli Saç Mezoterapisinin faydaları şu şekildedir;

  • Zayıf saçların güçlenmesinde etkili bir uygulamadır.
  • Saç dökülmesi, saç beyazlaması gibi birçok saç sorununu önler.
  • Saçların çok daha sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlar.
  • Saç ekimi ile birlikte kullanıldığında; saç kökü kayıplarını önler, çıkan saçların daha sağlıklı çıkmasında etkilidir.